Wednesday's Scores

Wednesday’s Scores

By The Associated Press

BOYS HOCKEY

Oregon, Wis. 6, Becker/Big Lake 1

Prairie Centre Area 8, Morris Benson Area Storm 1

Duluth Heritage Tournament

Mankato West 5, Duluth Denfeld 2

Owatonna 4, Sheboygan, Wis. 1

St. Louis Park 6, Apple Valley 3

Eveleth-Gilbert Tournament

Austin/Austin Pacelli 5, Kittson County Central 4

Proctor 2, Coon Rapids 0

Fergus Falls Tournament

Detroit Lakes/Perham 7, West Fargo, N.D. 1

Granite City Classic

Monticello/Annandale/Maple Lake 5, Sauk Rapids-Rice 1

St. Cloud 2, Providence/West Lutheran/Heritage Christian 1

St. Cloud Cathedral 6, River Lakes 2

Hilltopper Holiday Classic

Consolation Semifinal

Bemidji 4, Cloquet/Esko/Carlton 1

Brainerd/Pillager 6, St. Francis 2

Semifinal

Hermantown 4, Delano Tigers 3

Little Falls Tournament

North Branch 4, Mandan, N.D. 1

North Shore Tournament

First Round

Ely/Northeast Range 6, Legacy Christian/PACT Charter 1

Redwood Valley 5, Mora/Hinckley-Finlayson 4

Rice Lake, Wis. 5, Moose Lake Area 0

Rochester Kiwanis Tournament

Gold Division

First Round

New Richmond, Wis. 3, Rochester Century 2

Park (Cottage Grove) 10, Dodge County 2

Rochester Mayo 6, Waconia 4

South St. Paul Premier Tournament

Seventh Place

Hastings 4, New Prague 1

Fifth Place

Luverne Cardinals 4, Hopkins 0

Third Place

Eagan 4, South St. Paul 0

Championship

St. Paul Johnson 4, Woodbury 2

St. Louis Park Tournament

Elk River/Zimmerman 7, Benilde-St. Margaret’s 3

Lakeville North 7, Maple Grove 5

Stillwater 3, Prior Lake 1

Thief River Falls Tournament

Crookston Pirates 5, Ft. Frances, Ontario 1

Warroad (Hockeytown) Tournament

Warroad 7, Grafton-Park River, N.D. 2

Waseca Tournament

Pine City/Rush City 4, St. Paul Highland Park 3

Waseca Blue Jays 3, Bagley/Fosston 0

GIRLS HOCKEY

Austin Tournament

Simley 3, Albert Lea 0

St. Paul Blades 7, Winona Winhawks 1

Crookston Tournament

Minot, N.D. 3, Park Rapids Area 2, OT

Eden Prairie Tournament

Consolation Semifinal

Chaska/Chanhassen Storm Hawks 4, Wayzata 3, OT

Eagan 2, Cretin-Derham Hall 0

Semifinal

Minnetonka 3, Benilde-St. Margaret’s 0

Edina Tournament

Seventh Place

Stillwater 6, Prior Lake 3

Fifth Place

Grand Rapids/Greenway 2, Lakeville South 1, OT

Farmington Tournament

Consolation Semifinal

Hudson, Wis. 8, Rochester Century 1

Northfield 3, Holy Angels 2

Hastings Tournament

Hastings 1, Park (Cottage Grove) 1, OT (tie)

River Lakes 2, Moorhead 1

Mid-Winter Border Battle

First Round

Hopkins/St. Louis Park 4, Hayward/Spooner, Wis. 3

White Bear Lake 2, Forest Lake 1

Robbinsdale Armstrong/Cooper Tournament

Champlin Park 12, Robbinsdale Armstrong/Cooper 2

Schwan Cup (Bronze Division)

Seventh Place

Totino-Grace 1, Owatonna 0

Fifth Place

St. Francis 1, St. Cloud Ice Breakers 0

Third Place

International Falls 3, Ft. Frances, Ontario 2

Championship

Bay Area, Wis. 2, Mahtomedi 1

Schwan Cup (Gold Division)

Seventh Place

East Ridge 6, Duluth Northern Stars 2

Fifth Place

Spring Lake Park/Coon Rapids 6, Buffalo/Maple Lake Bison 3

Third Place

Centennial 6, Thief River Falls 0

Schwan Cup (Open American)

Seventh Place

Northland Pines, Wis. 5, Luverne Cardinals 2

Fifth Place

Henry Sibley 3, Prairie Centre Blue Devils 2

Third Place

Sun Prairie, Wis. 2, Rochester Mayo 1

Championship

Cambridge-Isanti/Mora/Pine City 2, Chisago Lakes 0

Schwan Cup (Open National)

Marshall Tigers 11, Arrowhead, Wis. 0

North Metro 3, Eveleth-Gilbert Area 2

Northern Lakes 6, Fairmont Area 1

Schwan Cup (Silver Division)

Seventh Place

Irondale/Saint Anthony 2, Cloquet/Esko/Carlton 1

Fifth Place

Holy Family Catholic/Waconia 8, North/Tartan 2

Third Place

Anoka 2, Moose Lake Area 1

Championship

Andover 3, Rogers 1

Warroad Tournament

Shakopee 4, Alexandria 2

St. Paul United 3, Warroad 1

Waseca Tournament

Delano Tigers 7, Windom Area 1

Waseca Blue Jays 4, North Shore Storm 3