Honor Rolls

BLUE EARTH AREA

HIGH SCHOOL

Third Quarter

Honor Rolls

High Honors

Grade 8 — Marissa Benz, Lauren Bleess, Anthony Carr, Callena Ferguson, Maci Frommie, Elizabeth Jacobson, Emma Langager, Aaron Lorenz, Lilly Mathews, Marianna Rincon, Blake Ripley, Kylie Rosenau.

Grade 9 — Téa Armstrong, Calissa Beyer, Danniel Gleason, James Greer, Braden Gudahl, Amarrah Harris, Arika Howard, Britt Howard, Ethan Johnson, Kamron Legred, Phoebe Loge, Aeryn Martius, Luke Mertens, Jacob Olson, Lauren Schavey, Jordon Smith, Gavin Storbeck, Bethany Walker.

Grade 10 — Jack Barke, Gaven Bruellman, Luke Carr, John Frundt, Grace Haugh, Heidi Herrmann, Kaitlin Johnson, Robyn Johnson, Justin Kennedy, Thomas Lindsey, Lauren Madetzke, Brady Olsen, Katelynn Reddick, Katlyn Schonborn, Macie Stevermer, Grant Strukel.

Grade 11 — Madison Armon, Gunnar Fering, Amanda Jacobson, Nora Leyva, Alexander Reese, Alyssa Ripley, Callie Stevermer.

Grade 12 — Martin Bowers, Jacquelyn Frerichs, Clayton Johnson, Elizabeth Karp, Andrea Lawrence, Grace Mensing, Hailey Meyers, Samantha Naumann, Lindsey Norman, Madison Oelke, Bennett Petersen, Malarie Scholtes, Jacob Vaske.

A Honor Roll

Grade 8 — Delanie Ackerman, Brody Anderson, Madalyn Anderson, Dru Braunshausen, Thomas Claeys, Marisol Cuevas, Waylen Douglas, Sydney Eastvold, Calvin Farrow, Kale Frank, Nicholas Frundt, Gabriel Haugh, Zachary Herrmann, Kean Hicks, Aubrey, Hueper, Vern Johnson, Dakota Klingerman, Nicholas Lawrence, Jordyn Levine, Allie Lopez, Jazmin Lopez, Karissa Lopez, Jazmyn Lunz, Abigail Michaelis, Lacey Nietfeld, Luke Norman, Logan O’Hara, Tristan Passe, Lexis Rodriguez, Mirna Romero Castro, Adam Schavey, Madeline Schiltz, Luke Schonborn, Gunnar Schultze, Gabriel Smith, Logan Stelter, Ella Survis, Michael Todd, Brandi Uecker, Kathryn Welsh, Bree Wilkerson, Elle Wilkerson.

Grade 9 — Cameron Anderson, Joseph Bleess, Lyndsey Borris, Brady Bromeland, Ian Cornelio, McKenna Dutton, Maxwell Ehrich, Alandra Eisenmenger, Nicholas Frank, Gabrielle Haaland, Will Howard, Samuel Keister, Nikolas Lopez, Ryan Madetzke, Gabrielle Madson, Anna Nagel, Tiara Nietfeld, Ty Peterson, Fernanda Salazar, Austin Thielfoldt, LaVerne Thorson, Maribel Vargas.

Grade 10 — Kelbey Ahrens, Gavin Barnett, Caleb Beeler, Jacob Beeler, Nicole Black, Sydney Blagg, Paul Christensen, Emma Dahl, Rachel Goette, Natalie Huse, Emma Sullivan.

Grade 11 — Carson Anderson, Erik Anderson, Joshua Chrisman, Carissa Engesser, Emma Germain, Breanna Hiniker, Hayley Jahnke, Hannah Johnson, Karson Legred, Carla Leyva, Mason Mensing, Caitlin Rorman, Hunter Spencer, Tate Thielfoldt, Gabriela Weerts, Serina Wirth.

Grade 12 — Elizabeth Black, Sofia Blair, Tucker Bottin, Zachary Buseman, Maygan Core, Gabriella Coxworth, Jade Foth, Melissa Hagedorn, Julia Hanson, Kacey Hiniker, Paige Hoppe, Reegan Howard, Johnathon Hynes, Jared Kennedy, Grant Madetzke, Hadley Mensing, Samuel Mensing, Dalton Nagel, Crystal Nietfeld, Alissa Norman, Trevor Oppedal, Cassandra Peterson, Abigail Yates.

B Honor Roll

Grade 8 — Alexia Andreoff, Elizabeth Beeler, Ava Bladzik, Eleazar Cuevas, Brita Hougen, Destiny Massey, Haidyn McCloy, Nathan Murphy, Ava Rotterman, Bruk Sonnicksen.

Grade 9 — McKensi Benson, Logan Enger, Jayden Evans, Cameron Germain, Makayla Hernandez, Kylie Johnson, Teresa Juan Jacinto, Keegan OBrien, Trenton Rose, Amelia Schepers, Brennan Schug, Tyler Simpson, Victor Thomas, Cole Warmka, Meghan Winter.

Grade 10 — Cooper Amundson, Alex Frommie, Adam Griffin, Brock Hotovec, Keagan Ihle, Bobby Karp, Angelina Lopez, Xavier Morrow, Zachary Murphy, Koby Nagel, Emma Painter, Caelan Sanders, Litzy Topete.

Grade 11 — Hunter Bleess, Kyle Hagedorn, Julius Holzer, Parker Kienitz, Isaac Martinez, Olivia Stewart, Athena Thompson, Isabella Walker, Marina Wollman.

Grade 12 — Garret Albers, Jacob Dikken, Malorie Huber, Rachel Krinke, Jonah Legred, Nicole Lium, Rylee McGuire, Oliver Mohwinkel, Hannah Nielsen, Lauren Schoenfelder, Alyssa Smith, Kenzie Thomson-Machholz, Mitchell Winter, Jerica Wolf.

COMMENTS